E premte, 15 Janar, 2021
9 C
Tirana

Rradhë ambulancash te “Shefqet Ndroqi”, pacientët me Covid presin të shtrohen

Kurba e Covid-19 vijon të mbetet e lartë në Shqipëri, pasi në 24 orët e fundit u regjistruan shifra rekord me 846 të infektuar.

Gjatë ditëve të fundit është shënuar një numër i lartë viktimash dhe të infektuarish, duke shkaktuar dhe mbingarkim në spitalet Covid.

Mëngjesi i kësaj të diele, oborrin e spitalit “Shefqet Ndroqi” (Covid 2), e ka gjetur të mbushur me ambulanca. Pacientët e prekur me Covid-19, presin në ambulanca që të shtrohen në spital.

Deri më tani, janë në dispozicion të pacientëve katër spitale , më i fundit Covid 4 që u hap rreth një javë më parë.

Që nga fillimi i pandemisë, 889 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 42.148.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përmbytjet ‘mollë sherri’, Rama: Meta është në hall, se ndihmoj dot

Rama i ka kthyer përgjigje Metës sa i takon përmbytjeve. Kujtojmë këtu se presidenti Ilir Meta kërkoi reagim të shpejtë nga qeveria dhe jo...

Vetë e bëri vaksinën, Rama ua pret shkurt deputetëve

Kryeministri Rama deklaroi në konferencën me gazetarët se asnjë ministër, deputet dhe drejtor që nuk është mbi 75 vjeç, nuk do të jetë i...

Bien infektimet, Kosova lehtësohen masat anti-Covid

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një situatë diku më e përmirësuar në Kosovë, si pasojë e koronavirusit vdekjeprurës. Teksa numri i të...

I dogjën makinën, ja kush ishte ‘shënjestra’

Një automjet tip "BMW X5" u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen 15 në Durrës, duke u djegur plotësisht në pjesën e...

Rama i sigurtë për fitoren, bën bilancin para zgjedhjeve

Në një konferencë për mediat, kryeministri Rama u ndal tek përmbytjet në vend, duke thënë që jemi përmisuar në krahasim me vitet e kaluara....