E premte, 3 Dhjetor, 2021
14.5 C
Tirana

Roza Lati sulmon moderatoren e ‘Top Channel’: I luajnë fenë duke u fërkuar

Pandemia ka vendosur ‘rregulla të reja’ në jetën tonë. Komiteti Teknik i Ekspertëve, çdo ditë e më shumë po flasin për mbrojtjen e jetës duke zbatuar distancën, duke mbajtur maskën dhe higjienën personale.

Por shpesh në emisione është parë që këto kritere nuk po zbatohen, dhe kjo ka shtuar edhe më shumë rebelimin ndërmjet kolegëve.

Konkurrenca ndërmjet emisioneve është mjaft e fortë, e ndaj duhen shumë strategji për të mbajtur audiencën.

Moderatorja Roza Lati, është shprehur e revoltuar ndaj qeverisë, pasi sipas asaj, ligji nuk zbatohet i barabartë për të gjithë emisionet që jepen në televizionet kombëtare. Me anë të një postimi në rrjetin social Instagram, ajo ka postuar videon e koleges së saj, Megi Pojani dhe shprehet se drejtuesit e emisioneve të tjera po i ‘luajnë fenë duke u prekur’.

Statusi

Verified

Ca po ndodh keshtu????? A S’ESHTE LIGJI I BARABARTE PER TE GJITHE???? Jemi ne kohe pandemie dhe jemi nen presion qe denohemi me gjobe nese afrohemi fizikisht ne studio, ne ekran, nderkohe po shoh rubrika – dhe emisione te tjera ne televizione te tjera qe po i lujn fenë duke qene ngjit e ngjit, e duke u preke e ferkuar….. CA DREQIN ESHTE KY MUHABET?????? A s’eshte ligji i barabarte per te gjithe, PO PYES EDHE NJEHERE????!!!!!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Roza Lati (@roza_lati)

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Ben Blushi dorëhiqet nga drejtimi i "Top Channel"

Haklaj plas ‘bombën’: Noka do tentojë të pushtojë selinë e PD më 12 dhjetor

Ish-kryetari i PD-së në Tropojë, Azgan Haklaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë teksa ka thënë se Flamur Noka po përgatit strukturat për të...

Tensionet Rusi-Ukrainë, Lavrov dhe Blinken takim ‘kokë më kokë’

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken dhe Ministri i Jashtëm rus Sergey Lavrov, u takuan të enjten në Stokholm, Suedi, mes shqetësimeve në rritje...

Nëse “Foltorja” është demokraci, atëherë PD e meriton Berisha&Bashën

Nga: Ben Andoni Nëse në fillim njerëzit e PD-së mundoheshin të gjenin atë të veçantën dhe mënyrën sesi do të mbrohej Berisha me etiketimin “Non...

Ben Blushi dorëhiqet nga drejtimi i “Top Channel”

Ben Blushi ka dhënë dorëheqjen nga "Top Channel", media e njohur të cilën e drejtonte prej katër vitesh. Nga sot ai nuk është më...

Komiteti Teknik publikon masat e reja, çfarë do ndodhë nga 4 janari

Pas rritjes së rasteve dhe shtrirjes së madhe në mbarë botën si pasojë e variantit Omicron, Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që të...