Roza Lati sulmon moderatoren e ‘Top Channel’: I luajnë fenë duke u fërkuar

Pandemia ka vendosur ‘rregulla të reja’ në jetën tonë. Komiteti Teknik i Ekspertëve, çdo ditë e më shumë po flasin për mbrojtjen e jetës duke zbatuar distancën, duke mbajtur maskën dhe higjienën personale.

Por shpesh në emisione është parë që këto kritere nuk po zbatohen, dhe kjo ka shtuar edhe më shumë rebelimin ndërmjet kolegëve.

Konkurrenca ndërmjet emisioneve është mjaft e fortë, e ndaj duhen shumë strategji për të mbajtur audiencën.

Moderatorja Roza Lati, është shprehur e revoltuar ndaj qeverisë, pasi sipas asaj, ligji nuk zbatohet i barabartë për të gjithë emisionet që jepen në televizionet kombëtare. Me anë të një postimi në rrjetin social Instagram, ajo ka postuar videon e koleges së saj, Megi Pojani dhe shprehet se drejtuesit e emisioneve të tjera po i ‘luajnë fenë duke u prekur’.

Statusi

Verified

Ca po ndodh keshtu????? A S’ESHTE LIGJI I BARABARTE PER TE GJITHE???? Jemi ne kohe pandemie dhe jemi nen presion qe denohemi me gjobe nese afrohemi fizikisht ne studio, ne ekran, nderkohe po shoh rubrika – dhe emisione te tjera ne televizione te tjera qe po i lujn fenë duke qene ngjit e ngjit, e duke u preke e ferkuar….. CA DREQIN ESHTE KY MUHABET?????? A s’eshte ligji i barabarte per te gjithe, PO PYES EDHE NJEHERE????!!!!!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Roza Lati (@roza_lati)