Futboll

Roshi “i lë targën” mbrojtësit dhe Cikalleshi shënon për Shqipërinë (Video)

               Publikuar në : 22:12 - 11/06/19 Enno

Kuqezinjtë kanë kaluar në avantazh përballë Moldavisë në “Elbasan Arena”. Është Sokol Cikalleshi që ka zhbllokuar rezultatin, sapo ishte hedhur në fushë.

Goli i Cikalleshit on Vidnews.

Meritë për golin padyshim kishte Odise Roshi, i cili ka bërë një vrapim të jashtëzakonshëm duke i marrë kohën mbrojtësit moldav pas kombinimit me Uzunin dhe asiston për Cikalleshin. Ky i fundit shënon golin e parë zyrtarë me Shqipërinë.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT