E diel, 7 Mars, 2021
15 C
Tirana

Ronaldo dhe Mesi refuzojnë një ofertë të “çmendur”, ja arsyeja e vërtetë

Kristiano Ronaldo ka refuzuar një ofertë të “çmendur” për një spot publicitar në Arabinë Saudite nga autoritetet e turizmit të vendit islamik.

Oferta ishte për një fushatë marketingu dhe për promovimin e turizmit. Akordi ishte gjetur për një shifër rreth 6 milionëve eurove, e cila tregon se edhe Lionel Mesi ishte afruar për këtë fushatë marketingu dhe strategjie të PR-it, shkruan The Telegraph.

Përfaqësuesit e argjentinasit kanë vendosur për të mos e komentuar dhe duke mos e konfirmuar këtë afrim të “pleshtit” me fushatën e marketingut.

Marrëveshja do të përfshinte një angazhim për të vizituar Arabinë Saudite dhe më pas të përdorej fytyra e Kristiano Ronaldos për të gjithë materialin promovues.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Ronaldo drejt largimit, Juventusi “piketon” ish-sulmuesin e Interit

Revoltat e dhunshme në Mianmar/ OKB: Ndaloni vrasjen e protestuesve

I dërguari i Kombeve të Bashkuara për Mianmar i ka bërë thirrje këshillit të sigurimit të KB të marrë masa kundër protestave të dhunshme,...

SHBA-ja lëshon alarm për sulm të ri kibernetik

Qeveria amerikane është duke bërë paralajmërime për sulme të mëdha kibernetike, të cilat mund të kenë shënjestruar serverët e kompanisë Microsoft, dhe të cilat...

Lum partitë për këtë popull që kanë

Nga: Mentor Kikia Ne nuk jemi vetëm në krizë pandemie, krizë ekonomike apo sociale. Ne jemi edhe në një krizë të thellë mendore si shoqëri...

Koronavirusi në vend/ 777 raste të reja dhe 21 viktima

Kurba e koronavirusit në Shqipëri mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 777 raste të reja. Ndërkohë, 21 persona nuk kanë...

Milani kthen Ibrën në kombëtare, 39-vjeçari debuton në ndeshjen me Kosovën

Viti fantastik te Milani dhe fakti që është lideri i ecurisë së pabesueshme të kuqezinjve, ka bërë që Zlatan Ibrahimoviç të kthehet në Kombëtaren...