E mërkurë, 27 Janar, 2021
7 C
Tirana

Romeo Veshaj përlotet në mes të emisionit

Aktori i humorit i cili është edhe moderator, Romeo Veshaj, ka qenë i ftuar në emisionin “ThumbOn” në TV Ora, ku ka folur për ndarjen me Jonidën dhe për profesionin e tij. Në fund të emisionit, ai dëshiroi të jepte një mesazh për publikun, duke treguar një histori personale prekëse. Ai tha se është përballur me një djalë të ri, i cili ka dashur që ti paguajnë paketën e cigareve. Kjo sepse sa herë shikonte aktorin Romeo Veshaj, i rikthehej buzëqeshja, pasi e ëma vunte nga një sëmundje e rëndë.

“Unë dua të jap një mesazh, ka ndodhur një histori. Isha në një tabakino, shkova për të blerë cigare edhe djali që e shiste më tha “a mund ta paguaj unë këtë cigaren tënde”?

Unë i thashë jo, edhe ai më tha që “ti je arsyeja që unë qesh, sepse mamaja ime është me sëmundje të keqe”. Dhe realisht kjo gjë më bëri mua njeriun më të lumtur në botë. Kjo është gjëja më e bukur që mund të më ndodhë mua, domethënë unë për këtë gjë luftoj”, tha Romeo Veshaj.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mori dozën e parë të vaksinës, infektohet me Covid-19 mjeku Pëllumb Pipero

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka rezultuar pozitiv me COVID-19, pas një testi që ka bërë ditën e djeshme. Mjeku u infektua 14 ditë pasi ka...

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...