E martë, 27 Korrik, 2021
32.5 C
Tirana

Roma blindon vendin e tretë dhe shkon me moralin lart drejt Liverpoolit (Video)

Roma ka arritur të marrë një fitore mjaft të rëndësishme në transfertë përballë SPAL-it, me rezultatin e thellë 3-0. Fitore që e ngjit Romën në vendin e tretë por që i jep edhe një vazhdimësi të mirë para përballjes me Liverpool në Champions League.

Ndeshja nisi me ritme të kënaqshme për verdhekuqtë e Di Francescos, por golin e avantazhit e gjetën vetëm pas gjysmë ore lojë. Kjo i hapi rrugën suksesit të miqve, që e mbyllën ndeshjen pa u mbushur një orë lojë me dy gola të tjerë, firmosur nga Nainggolan dhe Schick.

Kur kanë mbetur edhe katër javë nga fundi, Roma është e treta dhe ka katër pikë më shumë se Inter i vendit të pestë, por zikaltërit kanë luajtur një ndeshje më pak, atë që do të zhvillojnë nesër ndaj Chievo. SPAL mban vendin e 17-të, i fundit i disponueshëm për të qenë në Serie A edhe sezonin e ardhshëm.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

BE: 70% e qytetarëve të vaksinuar me së paku një dozë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se 70 për qind e qytetarëve të rritur të BE-së kanë marrë së paku një...

Emri/ Kush është personi i dyshuar për trafik droge, që i shpëtoi policisë

Zbardhet emri i personit i cili arriti që t'i shpëtonte operacionit të policisë ditën e sotme, në zonën e ''Varrit të Bamit'' në kryeqytet,...

Koronavirusi/ Brataj: Delta ka edhe 3 variante të tjera

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj deklaroi se varianti indian i koronavirusit, Delta pritet që të mbizotërojë të gjithë botën, dhe se ky mutacion,...

Covid/ Mbi 3,600 testime në 24 orët e fundit, numri i rasteve aktive në rritje

Situata epidemiologjike në vendin tonë mbetet e qëndrueshme. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit, janë regjistruar 31 raste...

Gërdeci/ Kreu i SPAK: Çështjes së Mediut do t’i shkojmë deri në fund

Në Shqipëri, Gjykata e Posaçme e Shkallës së parë për Korrupsionin dhe Krimin e organizuar rrëzoi sot kërkesën e Prokurorisë së posaçme, SPAK, për...