E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Risia e iPhone 12, pa karikues dhe kufje

iPhone 12 mund të mos ketë dy aksesorë, karikuesin dhe kufjet.

Analisti ndërkombëtar për siguri të smartfonëve, Ming-Chi Kuo, shkroi një hulumtim të ri, në të cilin thuhet se këto dy aksesorë mund të mos jenë të përfshira në gjeneratën e re të iPhone-it.

Apple po e bën këtë nismë që ta mbajë çmimin e iPhone 12-shit në të njëjtin nivel me iPhone 11, si dhe në këtë mënyrë emetimet e CO2 do të jenë më të pakta, njësoj si të hiqeshin 450 mijë makina nga qarkullimi

iPhone 12 pritet të jetë smartfoni i parë i Apple-it me mbështetje të rrjetit 5G.

Apple gjithashtu mund të zgjedhë paketimin më të vogël, i cili do të jetë më eko-miqësor dhe do të zvogëlojë kostot e blerjeve, pasi që më shumë telefona do të jenë në gjendje të futen në një dërgesë të vetme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...