E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Rinisin protestat për Klodian Rashën, policia blindon Shkodrën (FOTO)

Një protestë e organizuar nga shoqëria civile në Shkodër, ka bërë që policia të marrë masat e menjëhershme.

Në orën 11:00, shoqëria civile do të zhvillojë një protestë, ku do të kërkojë drejtësi për Klodian Rashën dhe dorëheqjen e drejtorit të Policisë, Ardi Veliut.

Me të marrë të njoftimit, forca të policisë kanë blinduar Shkodrën. Uniformat blu kanë marrë në mbrojtje institucionet më të rëndësishme të qytetit si Prefektura, por edhe Bashkia e Shkodrës.

Në protestën e 1 jave më parë, protesta ndryshoi rrjedhën e saj dhe nga një marshim paqësor përfundoi në akte dhune, teksa iu vu zjarri edhe degës se Partisë Socialiste në Shkodër.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...