E mërkurë, 28 Korrik, 2021
20.5 C
Tirana

Rikthim në kohë, Gurit i mohohet një penallti në Korçë (Video)

Duhet të ishte kryendeshja e kësaj jave në kampionatin shqiptarë, por ajo që po ndodh në fushë duket se na rikthen një vit më parë në atë ndeshje në Kukës. Protagonist është sërish arbitri i cili nuk ka akorduar një penallti të pastër për Gurin, edhe pse ka qenë shumë pranë aksionit. Është Aliti ai që ndërhyn ndaj tij dhe nuk e prek në asnjë moment topin, por vetëm këmbët e sulmuesit verilindor dhe për gjyqtari Eldorian Hamiti gjithçka është e pastër.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...