E martë, 26 Janar, 2021
8 C
Tirana

Rikthehet virusi në Spitalin e Elbasanit, rezulton pozitiv infermieri

Një infermier në spitalin e Elbasanit ka rezultuar pozitive me koronavirus, duke bërë që infektimi të rikthehet sërish në këtë spital.

Sipas Abc News, infermieri është infektuar pasi kishte kryer terapinë e një 73-vjeçareje, e cila ishte pozitive me COVID-19. Infermieri mësohet të jetë 40-vjeç, ndërsa mësohet të jetë pjesë e repartit të kirurgjisë.

Ndërkohë, sipas raportimeve të Ministrisë së Shëndetësisë, në Elbasan janë ende 48 raste aktive.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

A mund të besojmë te zgjedhjet kur s’ka llogaridhënie?

Nga: Agim Baçi Përvoja na kujton një të vërtetë të rëndësishme, që qeveria e përgjegjshme nuk vjen vetëm përmes zgjedhjeve. Ajo vjen së pari përmes...

Gjermani: Teste të shpejta kundër Covid-19 në shtëpi

Një test i thjeshtë e i shpejtë për Covid-19 në shtëpi do t'i bënte shumë gjëra më të lehta dhe mund të ndihmonte në...

Ndihen lëkundje tërmeti në vend

Një tërmet me magnitudë 3.9 ballë i shkallës Rihter ka lëkundur vendin tonë. Sipas asaj që raporton Qendra Sizmiologjike Europiane për Mesdheun, epiqendra e lëkundjeve...

Senati merr zyrtarisht akuzën ndaj ish-presidentit Trump

Senati i Shteteve të Bashkuara ka marrë zyrtarisht akuzën e ngritur kundër ish-Presidenti Donald Trump, i vetmi president në historinë e vendit ndaj të...

Foto/ Infermierja “hajdute” e infektivit, i vodhi portofolin pacientit me covid

Gruaja në foto është infermierja e spitalit infektiv në Tiranë, Ronida Hysa, e cila u arrestua nga policia dhe prokuroria e Tiranës, për akuzën...