Rikthehet Liga e Kampioneve/ Ja cilët janë favoritët për të fituar trofeun

Mbrëmjen e sotme rikthehet Liga e Kampioneve, ku do të luhen dy ndeshje për fazën e 1/8-ve, Barcelona-PSG dhe Lajpcig-Liverpul.

Tashmë që skuadrat e këtij kompeticioni do të rikthehen në fushë, të shumtë janë ata që mundohen të gjejnë favoritët për të fituar trofeun në fund.

Së fundmi ka qenë “FiveThirtyEight”, që në bazë të statistikave të këtij sezoni, ka nxjerrë 7 skuadrat favorite për trofeun.

Siti shihet si skuadra me më shumë mundësi për të fituar Ligën e Kampioneve në fund, me 37%, ndërsa për çudi pas skuadrës së Guardiolës është Barcelona favorite me 135, ndërsa kampionët e sezonit të kaluar, Bajerni, renditen të tretët me 11%.