E martë, 27 Tetor, 2020
10 C
Tirana

Rikthehet Champions, Juventus dhe Real me mision përmbysjeje ndaj City dhe Lyon

Më të lexuarat

Covid në vend: Në 24 orë 288 raste, numër i ulët i të shëruarve

Në 24 orët e fundit, është regjistruar një rënie e lehtë  e rasteve të reja me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë, informon se 288...

Video/ Çmendet futbollisti, godet me lëvizje kung-fu lojtarin kundërshtar

Ndeshja e Ligës së Parë mes Montpelje dhe Reims përfundoi me rezultatin e thellë 0-4 për miqtë. Rezultati mbeti në hije për shkak të asaj...

Këto janë 4 simptomat e Covid-19, që mund t’ju çojnë në spital

Ndërsa mund të mos ketë nga ato që quhen “simptoma të një Covid-i të mirë”, disa janë padyshim më të këqija se të tjerat....

Manastirliu i përgjigjet akuzave të PD, ja kur do të hapet spitali Covid 3

Ditën e sotme ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një takim me stafin mjekësor në Spitalin Infektiv. Ministrja është shprehur se situata në të...

Përplasja me Macron, Erdogan thirrje turqve: Mos blini mallra franceze

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan u ka bërë thirrje turqve që të mos blejnë mallrat franceze. Gjatë një fjalimi në televizion, ai u bëri thirrje...

“Nuk debatoj me burra me zë të hollë”/Shpërthen Murrizi: Rruaj vetullat Vehap

Një situatë tallëse dhe aspak serioze është krijuar mbrëmjen e djeshme në “Open”. Shpeshherë situata ka dalë jashtë kontrollit, nga gjuha aspak etike e...

Fotoja bëhet virale/ Melania Trump përdor sozi

Shpesh është folur që Zonja e Parë e SHBA ka një sozi, e cila e shoqëron presidentin hera-herës. Përkundrejt këtyre zërave, Trump e ka...

E përjashtojnë nga emisioni/ Nuk ndalet Shqipja, bën deklaratën e radhës

Emisioni ‘Përputhen’ përjashtoi nga emisioni konkurrenten Shqipe Hysenaj. Ajo bullizoi një prej çunave, dhe dy vajzat, Tean për peshën e saj dhe Anën për...

Kudo me truprojë, si ndryshoi jeta e Luanës pas përndjekjes (FOTO)

Pas denoncimit që bëri ndaj një të riu për përndjekje, moderatorja Luana Vjollca shfaqet kudo me truprojë. “Në çdo hap me mua. Faleminderit për sigurinë...

E trishtë, ndërron jetë ish-futbollisti i Manchester City

Manchester City ka dhënë një lajm të trishtë për botën e futbollit. Klubi njofton se ka ndërruar jetë në moshën 17-vjeçare ish-lojtari i të rinjve,...

5 muaj nga duelet e saj të fundit, Champions League rikthehet t’i japë fund fazës finale e cila është lënë pezull në ndeshjet e kthimit të fazës së 1 të 16-ave.

Real Madrid udhëton drejt Anglisë me disavantazhin 2-1 kundrejt Manchester City-t nga ndeshja e parë.

Zinedine Zidane ka lënë jashtë listës së të thirrurve për këtë sfidë, Gareth Bale, marrëdhënia me të cilin tashmë është totalisht e shkëputur.

Real nuk do të ketë në dispozicion për këtë përballje as kapitenin Sergio Ramos, i ndëshkuar me karton të kuq në takimin e parë.

Nga krahu i anglezëve, Pep Guardiola vijon të rreshtojë skuadrën pa sulmuesin e dëmtuar, Kun Aguero, por që gjithsesi ka në dispozicion thuajse të gjithë kontigjentin e lojtarëve.

Misioni i përmbysjes i përket edhe bardhezinjve të Maurizio Sarri, të cilët në Francë u mundën minimalisht nga Lyon. Juventus do të presë kundërshtarët në Torino, me shpresën e rikuperimit të Paolo Dybalas i cili pësoi një tërheqje në takimin përballë Sampdorias në kampionat.

Argjentinasi i është bashkuar skuadrës ditët e fundit dhe optimizmi i bardhezinjve është i lartë për ta parë në fushë përkrah Cristiano Ronaldos, shkruan “A2”.

Përballë “Zonjës së Vjetër” do të jetë Lyon, skuadër e cila luajti përpara pak ditësh ndeshjen e parë zyrtare, finale e Kupës së Ligës ndaj PSG, që prej bllokimit të pandemisë.

Fituesit e këtyre dy çifteve do të formojnë duelin e parë çerekfinal të Champions League që do të zhvendoset në Lisbonë për fazën finale të turneut.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shkencëtarët: Të dhëna të reja për ujë në Hënë

Për një kohë të gjatë Hëna konsiderohej si e thatë. Por shkencëtarët në provat e magmës, të sjella në Tokë prej astronautëve, zbuluan molekulat...

Në Itali qarkullojnë 5 variante të COVID-19

Një studim i fundit kryer nga shkencëtarët, ka dalë në përfundimin se në Itali qarkullojnë 5 variante të COVID-19. Një studim i Task Forcave...

Presidenti ka shpallur sekret shtetëror “krimin” e tij

Nga: Mero Baze Ilir Meta ka gjetur zgjidhjen e vetme që ka çdo hajdut i fortë, kur kapet me presh në duar. I vënë para...

Detajet/Arrestohen “policët” që terrorizuan familjen në Vlorë

Policia e Vlorës ka zbardhur në kohë rekord tentativën për vjedhje në fshatin Kropisht, Selenicë. Nga ana e policisë janë arrestuar pesë autorët e...

“Nuk debatoj me burra me zë të hollë”/Shpërthen Murrizi: Rruaj vetullat Vehap

Një situatë tallëse dhe aspak serioze është krijuar mbrëmjen e djeshme në “Open”. Shpeshherë situata ka dalë jashtë kontrollit, nga gjuha aspak etike e...