E enjte, 21 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Rikthehen temperaturat e larta, ja çfarë parashikojnë meteorologët

Orët e pasdites mbizotërohen nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, ku më të dukshme paraqiten në ekstremin verior duke sjellë shira të izoluar. Por pasditja dhe orët vijuese përmirësojnë dukshëm kushtet e motit, duke bërë që kthjellimet të mbizotërojnë në vend.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje në mëngjes dhe mesditë, duke luhatur vlerat ditore nga 14oC deri në 35oC.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe në det me shpejtësi 45km/h nga drejtimi veriperëndimor, duke krijuar në det dallgë 4-5 ballë.

Moti nesër 01 gusht 2019:

Pjesa e parë e ditës paraqitet me kthjellime dhe vranësira, ku më të dukshme vranësirat mbeten në zonat malore duke lënë ultësirën perëndimore me kthjellime. Parashikohet që edhe orët e pasdites të vijojnë në të njëjta kushte atmosferike.

Temperaturat e ajrit vijojnë rritjen në vlerat minimale dhe maksimale, duke u luhatur nga 15oC deri në 36oC.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe deri e fortë në det me shpejtësi mbi 45 km/h nga drejtimi veriperëndimor, duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 4 ballë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Veshka e derrit transplantohet te njeriu (FOTO)

Për herë të parë, një veshkë derri është transplantuar në një njeri, pa shkaktuar refuzim të menjëhershëm nga sistemi imunitar i marrësit, një përparim...

Shpërthim i fuqishëm gazi në Kinë/Publikohen pamjet ‘apokaliptike’ (VIDEO)

Të paktën 3 persona u vranë dhe më shumë se 30 u plagosën në një shpërthim të fuqishëm në një restorant, në qytetin verilindor...

Evi Kokalari i publikon dokumentin Bashës: Të nis një investigim për këto afera

Që kur u shfaq në "Foltoren" e Sali Berishës si një mbështetëse "amerikane" e ish-kryeministrit në “luftën” e tij kundër SHBA-së, Evi Kokalari nuk...

Thellohen spastrimet në PD/Luan Baçi largohet nga kreu i degës në Fier

Lulzim Basha ka marrë një tjetër vendim, për të shkarkuar një tjetër emër nga radhët e PD-së. Dita-ditës, kryedemokrati po fakton se mbetet i...

PD e vendosur për t’i shkuar deri në fund çështjes “Becchetti”

Pak kohë më parë, Gjykata Europiane e të Drejtave të Njeriut në Strasburg ka dënuar Shqipërinë me 110 milionë euro, për konfliktin me biznesmenin...