E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Rihanna dhe Jay-Z bashkojnë forcat dhe dhurojnë 2 milionë $

Rihanna dhe Jay-Z kanë bashkuar forcat dhe kanë dhuruar 2 milion dollarë për te ndihmuar ne luften kunder koronavirusit.

Fondacionet e tyre ‘Riri’s Clara Lionel’ dhe ‘Hov’s Shawn Carter’– kanë dhuruar së bashku para për te lehtesuar përpjekjet e ndihmës në New York City dhe Los Angeles.

Ata do të mbështesin punëtorë pa dokumente, ata që janë të burgosur, popullsitë e pastrehë dhe të moshuar, si dhe fëmijët e punonjësve të kujdesit shëndetësor të vijës së parë.

Lajmin e beri te ditur Rihanna me ane te nje postimi ne instagram.

New York City aktualisht konsiderohet epiqendra globale e pandemisë, dhe Fondacionet do të përkrahin për testime falas ndaj Covid-19 për të gjithë banorët, pavarësisht nga statusi i tyre.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...