E enjte, 21 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Rezultoi pozitiv në fillim të shtatorit/ Berlusconi mposht koronavirusin

Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi, ka fituar betejën me koronavirusin pas pothuajse tre javësh i infektuar.

Sipas mediave italiane, Berlusconi ka rezultuar negativ në tamponin e parë, ndërsa për t’u siguruar se sëmundja ka kaluar përfundimisht pritet përgjigja e tamponit të dytë.

Lajmi është bërë i ditur nga bashkëpunëtori i tij, Adriano Galliani, i cili tha: “Dje presidenti ka bërë tamponin dhe rezultoi negative. Do të presim të dytin në ditët në vijim dhe më pas mund të themi se ka dale nga ky makth një-mujor”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Për periudhën janar-prill janë shpenzuar 14 mln USD për 499 mijë të vaksinuar

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...