E premte, 22 Janar, 2021
7 C
Tirana

Rezultoi pozitiv/ Kreu i PD në Roskovec: Prita tre ditë për përgjigjen e testit

Kryetari i PD-së në Roskovec, Gëzim Caushi, ka reaguar pas lajmit se ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Caushi bën me dije se ka 10 ditë që qëndron në izolim, ndërsa testin e ka bërë para tre ditësh. Ai tregon se e ka marrë sot rezultatin e testit, ku ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Kreu i PD-së në Roskovec theksoi se ka qenë i kujdesshëm gjatë gjithë kohës dhe se gjatë periudhës së karantinës ka qëndruar 60 ditë pa dalë nga shtëpia.

“Miq, bashkëqytetarë dhe dashamirës. Sot mora përgjigjen e testit të bërë të enjten për koronavirus. Testi ishte pozitiv. Prej 10 ditësh jam vetëizoluar në shtëpi pasi dyshoja se isha infektuar.

Nuk e di si mund të jem infektuar kur kam qenë i kujdesshëm gjatë gjithë kohës. Gjatë valës së parë të pandemisë qëndrova plot 60 ditë pa dalë nga shtëpia duke respektuar karantinën.

Edhe tani kam zbatuar distancimin social dhe masat anti covid. Por virusi gjithsesi më gjeti. Jam mirë tani, por kalova ditë të vështira. Miq, dashamirës, bashkëqytetarë të mij, bëni kujdes maksimal, për vete dhe familjarët tuaj. Kjo është luftë me kohën jo me virusin.

Miqësisht Gezim Caushi”, shkruan Çaushi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...