E mërkurë, 16 Qershor, 2021
25.5 C
Tirana

Reshje të dendura shiu, shtyhet ndeshja e Europa League

Sfida e tretë e Ligës së Europës midis Vijarealit dhe Makabi Tel Avivit është shtyrë me 30 minuta nga UEFA.

Shkak janë bërë reshjet e dendura të shiut në stadiumin “Seramika” të klubit spanjoll.

Në njoftimin e publikuar së fundmi, raportohet se situata do të monitorohet në vjim për të vendosur nëse takimi do të luhet në orën 21:30 apo do të shtyhet për një datë tjetër.

“Për shkak të reshjeve të dendura të shiut, ndeshja e sotme me Makabi Tel Avivin është shtyrë me 30 minuta për t’u luajtur në orën 21:30. Pas pak UEFA do të vendosë nëse ndeshja do të luhet apo do të shtyhet për një ditë tjetër”, shkruhet në njoftimin e Vijarealit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si Basha do jetë i pari që do e lëshojë Berishën

Nga: Ben Andoni Partia Demokratike ka mbaruar zgjedhjet duke vendosur për të tretën herë me radhë z. Basha në krye të saj. Në fakt, ai nuk...

Italia në panik/ Alarm për bombë pranë stadiumit ku do luhet kundër Zvicrës

Italia ndodhet në panik, pak orë para se përfaqësuesja të luajë ndeshjen e dytë të kampionatit europian përballë Zvicrës. Një alarm për bombë, ka...

SHBA i dhuron Shqipërisë, 1 milion dollarë pajisje mjekësore

Komanda europiane e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, i ka dhuruar Shqipërisë 1 milion dollarë pajisje mjekësore kundër koronavirusit për spitalin Nënë Tereza në...

Putin: Biden është burrë shteti, shumë ndryshe nga Trump

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin e ka konsideruar burrë shteti homologun e tij amerikan, Joe Bideen. Në konferencën për mediat pas takimit me këtë të...

Euro prek nivelin më të ulët që nga fillimi i pandemisë

Euro ra të mërkurën në nivelin e 122.85 lekëve, duke prekur nivelin më të ulët që nga fillimi i pandemisë. Sipas kursit zyrtar të këmbimit...