Reshje shiu sot dhe nesër

Nesër vendi ynë do të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme atmosferike. Moti do të jetë me kthjellime, por prej orëve të mesditës dhe deri ato të pasdites do të ketë shtim vranësirash mesatare deri dhe të dendura.

Gjatë momentit të zhvillimit të vranësirave, do të ketë reshje shiu të dobta dhe lokale në formë pikash në një pjesë të madhe të territorit. Në veçanti në relievet kodrinore dhe malore të zonës së qendrës dhe veriut, reshjet lokalisht do të jenë me intensitet deri mesatar në formën e stuhive dhe shtrëngatave dhe lokalisht edhe breshër.

TEMPERATURAT

Nesër (e premte, dt. 01) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 13/ 22°C

në vendet e ulëta: 11 / 23°C

në vendet malore: 4 / 17 °C