E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Reshje shiu dhe shtrëngata, si do të ndryshojnë temperaturat nesër

Sot pasdite (e hënë, dt. 05) dhe nesër (e martë, dt. 06), priten reshje shumë intensive në qarqet Shkodër dhe Lezhë, në qarqet Kukës dhe Durrës priten reshje intensive. Në qarqet Tiranë, Elbasan, Vlorë dhe Gjirokastër, priten reshje mesatare deri lokalisht intensive.

Reshjet e shiut me shtrëngata dhe breshëri do të prekin pjesën veri-perëndimore të territorit.

TEMPERATURAT

Nesër (e martë, dt. 06) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 20 / 23°C

në vendet e ulëta: 21 / 22°C

në vendet malore: 15 / 19°C

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...