E diel, 16 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Reshje shiu dhe dëbore, mësoni si parashikohet të jetë moti sot

Vijon ndikimi i masave ajrore të ngrohta, por të pasura me lagështirë me origjinë jugore në vendin tonë, duke bërë që moti të jetë me vranësira, reshje shiu në pjesën më të madhe të territorit, por dëborë në zonat verilindore dhe juglindore.

Herë pas here do ketë pauza të reshjeve. Këto kushte të motit, vijojnë gjatë natës dhe deri mëngjesin pasardhës.

Temperaturat e ajrit rriten gjatë mëngjesit, por ulen lehtë gjatë orëve të mesditës, duke luhatur vlerat ditore nga 1°C deri në 18 °C.

Era do të fryjë mesatare me shpejtësi 45 km/h Jugor – Jugperëndimor, duke gjeneruar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...