E mërkurë, 16 Qershor, 2021
16.5 C
Tirana

Rënia e suvasë/ Dy fëmijë në dhomë, Komision për gjendjen e të plagosurit

Pas denoncimit nga deputetja e PD, Ina Zhupa, detaje të reja kanë dalë në dritë lidhur me plagosjen e fëmijës te Pediatria e Tiranës, pas rënies së suvasë.

Suvaja ka rënë në katin e tretë të Pediatrisë, në Shërbimin e Pneumologjisë. Nga rënia e suvasë është plagosur një fëmijë i moshës pediatrike.

Bëhet me dije se në dhomë ka qenë dy fëmijë të moshës pediatrike, ku nga vlerësimi paraprak rezulton se fëmija i plagosur ka dëmtime të lehta. Sa i takon këtij rasti, është ngritur një Komision për vlerësimin e gjendjes së fëmijës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Autogol, gola të anuluar dhe shtyllë, Franca ”gjunjëzon” Gjermaninë në Mynih

Përfundon supersfida e grupit F mes Francës dhe Gjermanisë. Gjermania e Lëv tronditet që në fillim të kampionatit europian. Skuadra e Didier Deshamps kaloi...

Pekini akuzon NATO-n për ekzagjerim të kërcënimit nga Kina

Kina ka akuzuar NATO-n se është duke shpifur për zhvillimin e saj paqësor, pasi liderët e aleancës kanë paralajmëruar për “sfida sistematike” që vijnë...

Biden shpall planin e parë kombëtar për të luftuar terrorizmin e brendshëm

Presidenti amerikan Joe Biden shpalli atë që ai e quajti plani i parë kombëtar për të luftuar terrorizmin e brendshëm. Në një deklaratë të martën,...

A mundet Basha të përjashtojë Berishën? Ja si përgjigjet Nishani

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Bujar Nishani deklaroi se kryetari i zgjedhur Lulzim Basha, nuk mund ta përjashtojë Sali Berishën nga grupi...

RENEA kontrolle në terren, vë me shpatulla pas murit disa persona në lokal

Forcat RENEA dhe FNSH kanë dalë sërish në terren mbrëmjen e sotme, në kuadër të aksionit për kapjen e personave të shpallur në kërkim,...