Aktualitet

RENEA zbarkon në Vlorë, aksion blic për kapjen e “të fortëve”


               Publikuar në : 22:48 - 21/01/20 B H

Drejtoria e Policisë së Vlorës së bashku me forcat RENEA kanë zhvilluar një operacion mbrëmjen e sotme në qytetin bregdetar.

Aksioni konsiston në arrestimin e personave me rrezikshmëri të lartë kriminale dhe është përqendruar kryesisht në njësitë administrative të qytetit.

Gjithashtu edhe në fshatra dhe njësi administrative të tjera ku në rrugë operative janë siguruar  informata se mund të strehohen persona të lidhur me krimin.

Pak më herët në mbrëmje forcat  RENEA janë përqendruar në lagjet e qytetit ku ka pasur kontrolle të automjeteve, kryesisht ato të shtrenjta për të evidentuar personat që i kanë shpëtuar drejtësisë.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT