E martë, 23 Shkurt, 2021
11 C
Tirana

RENEA blindon Gjirokastrën, kapet i shumëkërkuari

Forcat RENEA dhe policia kanë ndërmarrë një aksion sot në Gjirokastër, duke vënë në pranga një person të dyshuar për një krim të ndodhur tre vite më parë.

Në një aksion blic të RENEA-s në fshatin Shtëpëz, Gjirokastër, është arrestuar shtetasi Enerik Lluka.

RENEA fillimisht ka rrethuar banesën, dhe më pas ka hyrë brënda, duke bërë të mundur arrestimin e tij. Në banesë iu gjet një armë zjarri tip pistoletë, e cila iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Ngjarja për të cilën ai akuzohet nga ndodhur në mars të 2016, në kthesën e fshatit Andon Poçi, në aksin rrugor Gjirokastër-Tepelenë në afërsi të fshatit Shtëpëz. Ku i vrarë mbeti Dorian Lluka, 29-vjeç dhe u plagos Birbil Lluka, 31 vjeç, banues në Gjirokastër.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha: Taksa e sheshtë 9%, çlirim për financat e sipërmarrjes shqiptare

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shprehet se ulja e taksës nga 15 në 9%, do të çlirojë financat e sipërmarjes shqiptare. ''Ulja e taksës...

Brataj vaksinoi shoferin personal? Urgjenca Kombëtare reagon pas akuzave

Qendra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore ka reaguar sot pas lajmit të publikuar në rrjetet sociale për vaksinimin e një shoferi të këtij institucioni. QKUM shprehet...

Detaje të reja për vdekjen e Maradonës, hetuesit përfshijnë dhe dy të dyshuar

Në hetimin për vdekjen e Diego Armando Maradonas janë përfshirë edhe dy të dyshuar të tjerë. Ata janë Nensi Forlini, ekzekutive e kompanisë së...

Vrasja e dyfishtë për drogë në Malësi të Madhe/ Mbyllen hetimet për babë e bir

Pesë muaj nga vrasja e Vilson Çutajt dhe Klemend Pepajt në Malësi të Madhe, Prokuroria e Shkodrës ka mbyllur hetimet duke gjetur vetëm një...

Koronavirusi/ Më shumë të shëruar se të infektuar, por kurba mbetet e lartë

Kurba e koronavirusit vijon të mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 1.021 raste të reja, nga 3.258 testime të...