E enjte, 2 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

RENEA aksion “blic” në Shijak, dy vëllezër në shënjestër të forcave speciale

Forcat speciale RENEA që prej orëve të para të ditës së hënë janë duke zhvilluar një aksion në Shijak. Mësohet se që prej orëve të para të ditës sotme një kompleks në pronësi të dy vëllezërve është rrethuar nga forcat speciale. Dyshohet se pronarët e kompleksit janë të përfshirë në rrëmbimin e një personi.

Operacioni është në vijim dhe nuk dihen më shumë detaje. Pritet që në orët në vijim të zbardhen detaje të tjera rreth aksionit.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

1000 kurthe dhe teli me gjemba

Nga: Frrok Çupi Foltoret e këtij po duken e po zhduken ‘gëmushave’ në një marshim si iriqi. Sot ndodhet në Tropojë. 24 vjet më parë...

12 milionë gjermanë të pa vaksinuar/Spahn: Sistemi shëndetësor do mbingarkohet

Numri i njerëzve të pa vaksinuar në Gjermani është ende aq i madh, sa rrezikon të mbizotërojë sistemin shëndetësor të vendit. Ky paralajmërim ka...

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë, është një hap më afër. Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), ka rënë dakord të fillojë...

Irlanda raporton rastin e parë të Omicron

Irlanda ka raportuar rastin e saj të parë të variantit të koronavirusit Omicron, thuhej në një deklaratë nga Ekipi Kombëtar i Emergjencave të Shëndetit...

Atdheu thumbon Donaldin dhe Borën

Donaldi shprehu hapur ndjenjat për Beatrix Ramosajn, duke lënë pas në këtë formë historinë me Borën. Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Atdhe Xharavina, e ka ironizuar këtë...