E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Rëndohet situata me pandeminë në Kosovë, 18 të vd*kur dhe 1.891 raste të reja

Kosova vijon të regjistrojë shifra të larta të infektimeve. Situatë po kaq e rënduar është edhe me personat të cilët kanë humbur betejën me Covid-19.

Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 18 persona, dhe janë regjistruar edhe 1.891 raste të reja infektimesh.

Ministria e Shëndetësisë raporton se janë shëruar 1.483 pacientë, duke e çuar në 112.883 numrin e përgjithshëm të të shëruarve. Raste aktive janë 25.797.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...