E enjte, 5 Gusht, 2021
29.5 C
Tirana

Rëndohet bilanci nga koronavirusi në Itali, shënohen 18 viktima brenda një dite

Përkeqësohet situata nga koronavirusi në Itali. Mediat italiane shkruajnë se vetëm në 24 orët e fundit janë shënuar 18 viktima në vend, ku 15 prej tyre janë në Lombardi dhe 3 në Emilia Romagna.

Numri total i viktimave në shtetin fqinj ka shkuar në 52, ndërsa më shumë se 1800 persona janë infektuar nga virusi vdekjeprurës.

Ndërkohë, lajmi i mirë është se është rritur në mënyrë të konsiderueshme numri i pacientëve të shëruar. Bëhet me dije se 149 persona kanë arritur të shërohen nga koronavirusi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Pasaporta e vaksinës”, një “teori konspirative” që po bëhet realitet

Një ditë më parë është konfirmuar zyrtarisht se New Yorku do të lejojë vetëm të vaksinuarit në bare, palestra e aktivitete argëtuese. Lajmi është...

Llogari bankare për të pastruar paratë, si e zbuloi FBI-ja 74-vjeçaren

S’janë të paktat rastet kur shtetasit e huaj strehohen në Shqipëri për t’iu shmangur drejtësisë në vendet ku janë rezident. Shtetasja amerikano-kanadeze, Lyda Harris,...

“Për lexim gjatë gushtit”

Nga: Skënder Minxhozi Ka qenë një kohë kur nxënësve ju jepej, gjatë pushimeve verore, një listë me libra për t’i lexuar. Atij brezi që e...

Kursi i këmbimit/Rritje e lehtë e euros, dollarit dhe paundit

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e euros, paundit britanik,  dollarit dhe frangës zvicerane. Më poshtë do të gjeni...