E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Rekord të infektuarish, merret vendimi për ndeshjen e Seria A

Rastet me koronavirus kanë ndikuar menjëherë tek ndeshjet, e ndërsa lojtarët janë izoluar. Pandemia ka dhënë efektet negative tek fusha e blertë. Seria A ka vendosur të shtyjë ndeshjen mes Xhenoas dhe Torinos.

Ky vendim ka ardhur pasi tek Xhenoa janë konfirmuar 14 raste pozitive me koronavirus. Takimi mes Xhenoas dhe Torinos ishte programuar të luhej të shtunën në orën 18:00, por është shtyrë dhe tani pritet të mësohet se kur do luhet.

Ka qenë vetë klubi i Xhenoas që ka kërkuar shtyrjen e ndeshjes, dhe kjo kërkesë i është aprovuar nga federata.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...