E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Rekord/Nëna 31-vjeç sjell në jetë foshnjen mbi 6 kg

Një nënë ka sjellë në jetë një djalë që peshon më shumë se një gur në Oxfordshire, duke e bërë atë të porsalindurin e tretë më të madh në Mbretërinë e Bashkuar. Cherral Mitchell, 31 vjeçe, kërkoi dy mami për të lindur fëmijën Alpha, përpara se të linte stafin në Spitalin John Radcliffe në Oksford. Alpha besohet të jetë fëmija i tretë më i madh në Mbretërinë e Bashkuar, dhe më i madhi për tetë vjet.

Zonja Mitchell, e cila ka tre fëmijë të tjerë, e përshkroi Alphan si një ‘fëmijë kungull’, ndërsa peshon mbi 6 kg.

Ajo tha: “Ne nuk mendonim se ai do të ishte kaq i madh. Të gjithë vazhduan të qeshin kur i doli koka. Burri im Tyson tha; “Oh Zot, ai është i trashë”.

“Ishin dy infermiere që tërhiqeshin – njëra po përpiqej ta shtynte poshtë për ta nxjerrë jashtë”.

Alpha është djali i dytë i zonjës Mitchell pas Lyon, tre vjeç, ndërsa ajo ka gjithashtu dy vajza Rogue-Angel, katër vjeç dhe Twyla, e cila është 10 muajshe.

Megjithatë, ajo thotë se Alpha është më i madhi në një farë mase, duke i përshkruar fëmijët e saj të tjerë si lindje ‘normale’.

Burimi i lajmit: dailymail. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Jam në Dubai, s’jam arratisur”/ Nipi i deputetit të PS-së: Ngjarje e stisur

Ramazan Rraja, nipi i deputetit socialist, Rrahman Rraja konfirmon se nuk është arratisur, pasi akuzohet se së bashku me dy persona të tjerë, kanë...

E shkarkuat Bashën, e pastaj …?

Nga: Artur Ajazi Foltoristët dhe kryetari i tyre Sali Berisha, po numurojnë me padurim të madh, sa ditë dhe sa orë, kanë mbetur deri ditën...

Dy raste me Omicron në Greqi

Me variantin Omicron u diagnostikuan dy rastet e dyshimta që ishin futur në mikroskopin e studiuesve të Greqisë. Bëhet fjalë për dy shtetas që kishin...

Ne përmbytemi rregullisht, e nuk vëmë mend nga asnjë fatkeqësi

Nga: Mentor Kikia Ka ndryshuar klima o budallenj! Duhet të ndryshojmë dhe ne, ndryshe do të ngordhim. Vetëm pas një jave me reshje, vjen paralajmërimi i...

Jean Todt mbështet ndërtimin e automotoparkut në Elbasan

Më herët, kreu i DPSHTRR Blendi Gonxhe njoftoi se në Elbasan do të ndërtohet automotoparku i parë në Shqipëri, për të mundësuar edhe zhvillimin...