E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Reja “përmbys” formacionin, ja si mund të luhet ndaj Kazakistanit

Kanë mbetur edhe tri ditë deri në kualifikuesen e parë të Ligës së Kombeve për muajin tetor.

Më 11 tetor do të jemi mysafirë të Kazakistanit, me shpresën për të marrë tri pikët e çmuara.

Trajneri Edy Reja është munduar t’i shkundë kuqezinjtë, jo vetëm në seancat e përditshme, por edhe në përzgjedhje.

Pavarësisht se ka përdorur justifikimin e dëmtimeve dhe kushtëzimeve prej Covid-19, ai la jashtë liste pesë senatorë: Hysaj, Roshi, Sadiku, Balaj dhe Cikalleshi.

Prurjet e reja për dy sfidat e afërme janë të shumta, madje mund të kemi edhe debutimin e ndonjërit.

Startues pritet të jetë edhe Armando Broja në sulm, përkrah Rey Manajt. Shanse edhe për Albi Dokën, që la Tiranën si kampion kësaj vere dhe kaloi në kampionatin kroat.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...