E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Refuzuan ndihmën financiare/ Përfundon vizita e Ramës në familjen Rasha

Paraditen e sotme, kreu i qeverisë Edi Rama ka trokitur në derën e të riut Rasha, i cili humbi jetën pasi u vra nga një efektiv i Forcave ‘Shqiponja’.

Vizita e Ramës në familjen Rasha, vjen një ditë pasi qeveria shqiptare vendosi t’i japë një trajtim financiar mujor familjes së të ndjerit. Babai i 25-vjeçarit Klodian Rasha, Qazim Rasha, e cilësoi këtë veprim si vrasje për herë të dytë të të birit. Rasha është shprehur për mediat se e mirëpret sa herë të dojë në shtëpinë e tij Ramën, mirëpo kërkon drejtësi nga shteti.

Raportohet se vizita e tij ka zgjatur pak minuta dhe Rama shihet i shoqëruar nga dy anëtarë të familjes Rasha deri në dalje të rrugës, aty ku e priste makina e blinduar. Ende nuk dihen detaje se çfarë u diskutua sot mes familjes Rasha dhe kryeministrit.

25-vjeçari Rasha u vra mesnatën e datës 7 dhjetor, pasi nuk iu bind urdhrit të policit për të ndaluar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...