E diel, 28 Nëntor, 2021
16.5 C
Tirana

Reforma Zgjedhore/ Gjiknuri dhe Hajdari letër OSBE-së, ja çfarë i kërkojnë

Bashkëkryetarët e Komisionit Parlamentar për Reformën Zgjedhore, Rudina Hajdari dhe Damian Gjiknuri i kanë  dërguar një letër zyrtare OSBE-ODIHR-it.

Përmes kësaj letre, dy politikanët i kërkojnë këtij institucioni që të dërgojë një ekspert në vend. Eksperti i zgjedhur nga OSBE-ODIHR së bashku me ekspertët vendas do të punojnë së bashku në hartimin e drafteve përfundimtare në kuadër të Reformës Zgjedhore.

Nga ana tjetër komisioni po pret edhe caktimin e ekspertëve nga ana e opozitës jashtëparlamentare.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   100 dollarë vota/ SPAK çon në gjykatë ish-kandidatin për deputet të LSI-së

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...