E martë, 27 Korrik, 2021
35.5 C
Tirana

Red Bull i pakapshëm, Verstappen niset i pari në ”shtëpinë” e Hamilton

Ka përfunduar sesioni i kualifikuesve në Silverstone të Britanisë së Madhe, ku piloti i Red Bull Max Verstappen është renditur i pari në garën ”sprint” të zhvilluar me 17 xhiro.

Në formatin e ri eksperimental të vendosur nga FIA, ku pilotët zhvilluan një garë prej 100 km, dhe u nisën nga pozicionet e fituara në provat e lira, piloti holandez la në vendin e dytë të zotin e shtëpisë, Luis Hamilton e Mercedes.

Në vendin e tretë u rendit piloti tjetër i Mercedes Volteri Botas, ndërsa një paraqitje shumë të mirë dha edhe monegasku i Ferrarit, Charles Leclerc.

Ndërkohë, dy ish-kampionët e botës, Fernando Alonso dhe Sebastian Vetel, u renditën përkatësisht në vendet 7 dhe 8.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Gërdeci/ Kreu i SPAK: Çështjes së Mediut do t’i shkojmë deri në fund

Në Shqipëri, Gjykata e Posaçme e Shkallës së parë për Korrupsionin dhe Krimin e organizuar rrëzoi sot kërkesën e Prokurorisë së posaçme, SPAK, për...

Nostalgji futbolli/ Valdano: “Raùl mund të përmblidhet në dy koncepte…”

Jorge Valdano për Raul Gonzalez Blanco: "Një ditë para debutimit të tij, unë i bëra një pyetje për ta provuar, kështu i thashë: 'Po mendoj...

Vrau shokun e tij, Apeli ndryshon masën e sigurisë për Marjus Demën

Gjykata e Apelit ka ndryshuar masën e sigurisë për Marjus Demën, i cili vrau shokun e tij Mehmet Qamën, disa muaj më parë, në...

Merkato/ Atletiko do të shesë 3 lojtarë për Lautarton e Interit

Interi po ndërton sezonin e ri me Simone Inzaghin, me shpresën dhe qëllimin për të mos hequr dorë nga ndonjë lojtar tjetër i shkëlqyeshëm...

I shpëtoi aksionit të policisë, arrestohet drejtuesi i ”Benzit”

Policia ka bërë të mundur arrestimin e shoferit të automjetit tip ''Benz'', i cili nuk iu bind urdhrin të efektivëve për t'u ndaluar, pasi...