E hënë, 18 Tetor, 2021
21.5 C
Tirana

Receta natyrale që lufton hemorroidet. Ja si ta përgatisni

Shkaqet për origjinën e hemorroideve janë të shumta, por pa marrë parasysh sesi e kanë origjinën, kushdo që ka një problem me to, kërkon një zgjidhje. 

Ne tani ju ofrojmë disa këshilla natyrore që mund të jenë shumë efektive.

 
 Një recetë kundër hemorroideve të jashtme

Marrim një patate dhe e presim në copa të vogla rrumbullake. Sipër i shtojmë pak vaj ulliri. Marim një garzë sterile dhe brenda i fusim patatet. Ngadalë i vendosim tek anusi dhe i lëmë të qëndrojnë aty gjithë natën.

Kjo është një recetë që vjen nga mjekësia popullore.

Sipas përvojave disavjeçare, ajo ka rezultuar efektive për shumë njerëz, kështu që mund t’ju ndihmojë edhe juve. Provojeni!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sa janë dhe sa do të jenë SHBA në ngjarjet që po përjeton Partia Demokratike

Nga: Preç Zogaj Pyetjes së parë, “sa janë”, ia dinë përgjigjen gjithë shqiptarët. Edhe ata që bëjnë sikur nuk e dinë. Janë shumë. Janë me...

Boiken Abazi jep dorëheqjen nga drejtimi i “Vetëvendosjes”

Boiken Abazi ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i degës së "Lëvizjes Vetëvendosje" në Shqipëri. Ai njofton me anë të rrjeteve sociale, se dorëheqjen e...

Pse humbi Albin Kurti?

Nga: Baton Haxhiu Tregimi ndër shqiptarë se çdo çudi zgjat jo më shumë se tri ditë dhe pastaj kalohet në një tjetër ngjarje çuditëse, për...

Rekord i ri/ 700 mijë shqiptarë kanë ikur nga vendi nga 2008

Që nga viti 2008 deri në 2020-n, janë rreth 700 mijë shtetas shqiptarë që kanë marrë leje qëndrimi në një nga shtetet e Bashkimit...

COVID-19 i merr jetën ish-Sekretarit Amerikan të Shtetit

Ish-Sekretari Amerikan i Shtetit, Colin Powell, ka humbur betejën me koronavirusin në moshën 84-vjeçare. Colin Powell, Sekretari i parë me ngjyrë i Shteteve të...