E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Realit i soset durimi/ Hazard përfundon në merkato, ulet çmimi i belgut

Eden Hazard u afrua me bujë te Real Madrid, 1 vit e gjysmë më parë nga Çelsi, për të cilin u paguan 160 milionë euro.

Megjithatë, forma e belgut ka qenë shumë larg pritshmërive dhe për këtë arsye drejtuesit tashmë kanë vendosur ta nxjerrin në merkato.

Sipas mediave spanjolle, drejtuesit madrilenë nuk janë të lumtur me sulmuesin belg dhe po mendojnë ta largojnë.

Hazard i cili ka pësuar dëmtime të shumta, do të jetë në merkato në verë dhe Reali kërkon të paktën 50 milionë euro për ta lënë të lirë, një shumë kjo shumë e vogël në krahasim me atë që e morën nga Çelsi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...