E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Reali pret biletën, Interi merr “valixhet” dhe mbyll aventurën në Champions

U mbyll sot faza e grupeve për sezonin 2020-2021 në Ligën e Kampioneve. Real Madrid, Atalanta, Borusia Mynshenglabah dhe Atletiko Madrid plotësojnë grupin e 16 ekipeve që do të luftojnë më tej për trofeun më prestigjioz të futbollit europian.

Ekipi i Zinedin Zidan triumfoi bindshëm 2-0 ndaj Gladbahut në shtëpi duke arritur në mënyrë fantastike të hipotekojë vendin e parë.

2020 për Interin në Europë mbyllet këtu teksa zikaltërit nuk ia dolën as të luajnë në Ligën e Europës.

Rezultatet e ndeshjeve

INTER-SHAHTJOR DONETSK 0-0

REAL MADRID-BORUSIA MYNSHENGLABAH 2-0
Benzema 9′, 32′

BAJERN MYNIH-LOKOMOTIVA MOSKA 2-0
Zyle 63′, Çupo-Moting 80′

SALZBURG-ATLETIKO MADRID 0-2
Hermoso 39′, Karrasko 87′

MANÇESTER SITI-MARSEJ 3-0
F.Torres 48′, Aguero 77′

OLIMPIAKOS-PORTO 0-2
Otavio 10′, Uribe 77′

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...