E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Real Madrid rrezikon kualifikimin, Shakhtar Dontesk e mund edhe në Ukrainë

Përfundojnë 2 ndeshjet e orës 18:55 të raundit të 5 të UEFA Champions League. Reali i Madridit është mundur nga Shakhtar Donetsk me rezultatin e pastër 2-0. Ekipi i trajnerit Zinedin Zidan e pësoi në minutën e 57 nga Detinjo pas një gafe skandaloze në mbrojtje. Mendi la topin në zonë dhe ishte sulmuesi vendas që nuk gaboi.

Në minutën e 83, ukrainasit gjetën edhe golin e dytë me Solomon. Një kundërsulm fantastik i skuadrës vendase që gjeti në gjumë mbrojtjen e spanjollëve.

Kjo humbje, bën që Reali të mbajë të hapur kualifikimin deri në ndeshjen e fundit, ku do të përballet me gjermanët e Borusia Myqengladba.

Në ndeshjen tjetër, Salzburg ka mundur Lokomotivën e Moskës pastër 3-1. Austriakët shënuan dy herë Mërgim Berishën. Lojtari shqiptar është shumë në formë dhe po shënon vazhdimisht në Champions.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...