E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Real Madrid mbyll transferimin e parë, “blindon” serbin për 60 milionë euro

Real Madrid ka zhvilluar një sezon mjaft të dobët dhe ndërhyrja në merkaton e verës do të jetë e paevitueshme. Drejtuesit e klubit mbretëror janë vënë në lëvizje që tani dhe kanë mbyllur marrëveshjen me Eintracht Frankfurtin për transferimin në “Bernabeu” të talentin serb Luka Jovic.

Madrilenëve do t’iu kushtojë plot 60 milionë euro Jovic, i cili cilësohet si nga talentet më të mëdhenj në panoramën e futbollit euopian.

26-vjeçari në këtë sezon ka shënuar 26 gola, i fundit ndaj Chelsea-t në gjysmëfinalen e vajtjes së Europa League. Ai ka dhuruar gjithashtu edhe 7 asiste në 44 ndeshje ku është aktivizuar.

Sipas “As”, një e përditshme pranë Realit të Madridit, tashmë është gjetur gjuha e përbashkët mes dy klubeve. “Bomberi” i ri është gati të firmosë kontratë 6-vjeçare me klubin “merengues”, për t’u vënë nën urdhrat e Zinedine Zidane me nisjen e përgatitjeve për sezonin e ardhshëm.

Buzëqesh edhe Benfica nga kjo lëvizje e 13 herë kampionëve të Europës, pasi klubi luzitan, që zotëron 20% të kartonit të sulmuesit do të përfitojë jo pak por 12 milionë euro nga ky transferim.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...