Politikë

“Rastësi apo shërbim ndaj Ramës…?”/ Sulmoi Bashën, PD Shkodër i përvishet Topallit

               Publikuar në : 16:08 - 14/08/19 Enno

Dega e Partisë Demokratike në Shkodër ka reaguar lidhur me deklaratën e bërë nga ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli, teksa fajësoi Lulzim Bashën për rastin e Valdrin Pjetrit. Sipas saj, me bojkotimin e zgjedhjeve, Basha ishte ai që ia dha mandatin për kryebashkiak Valdrin Pjetrit.

Ndër të tjera, ajo u shpreh për kryedemokratin se ka shpartalluar PD-në dhe ka vjedhur votat në shtëpinë e tij për interesat personale.

Lidhur me këtë, PD, dega Shkodër, deklaron se Topalli shfaqet sa herë që Rama është në pozitë të vështirë, ndërsa shton se është e habitshme që gjatë fjalës saj nuk tha asnjë fjalë për Valdrinin si trafikant droge.

Statusi i plotë:

Sa here Rama eshte ne pozite te veshtire, shfaqet Jozefina Topalli duke sulmuar demokratet dhe Kryetarin Basha!

Rastesi apo sherbim ndaj Rames, kete e gjykojne vete qytetaret e Shkodres dhe te Shqiperise!

Çudia eshte se skishte asnje fjale per Valdrinin, si trafikant i denuar droge!

Asnje fjale per Ramen qe perdhosi dinjitetin e qytetareve te Shkodres me kandidatin e denuar per trafik droge!

Me gjasa eshte kujtuar, qe duke injoruar kontributin e cdo demokrati te ndershem, gjate kohes qe qeveriste PD, per hater te Luigjit, babait te Valdrinit dhe mikut te saj, e promovoje Valdrinin ne poste drejtuese, edhe pse pa asnje kontribut ne Partine Demorkatike.

Koha kur interesi i demokrateve neperkembej per interesa personale, ka marre fund! Kete duhet ta kuptoje edhe znj. Topalli!

Partia Demokratike dhe demokratet e Shkodres dhe gjithe Shqiperise jane ne nje beteje te perditshme me te keqen dhe krimin e organizuar qe qeverise Shqiperine. Ne jemi te vendosur ta cojme deri ne fund betejen tone per Shqiperine si gjithe Europa.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT