E diel, 13 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Rama vlerësohet nga Princi i Monacos, merr titullin e lartë

Kryeministri Edi Rama në takimin që zhvilloi sot me princin Albert II i Monakos, është nderuar me kryqin e Komandatit të Urdhërit të Shën Karlit, një titull ekuivalent i Legjionit të Nderit.

Lajmi u bë i ditur nga vetë Rama me anë të një postimi në Instagram, ku ka publikuar edhe foto me princin e Monakos.

‘I nderuar posaçërisht nga Princi Albert II i Monakos me kryqin e Komandantit të Urdhërit të Shën Karlit’, shkruan kryeministri.

Urdhri i San Charles u krijua më 15 mars 1858 nga Princi Carls III i Monakos, i cili iu jepet atyre që kanë sjellë një shërbim të denjë në dobi të princit ose të principatës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Euro 2020/ Formacionet zyrtare, Angli-Kroaci gjithçka gati

Ndeshja e parë e ditës së sotme ajo mes Anglisë dhe Kroacisë nis në orën 15:00 dhe kombëtaret kanë publikuar dhe formacionet zyrtare.  

PD/ Voton i fundit nga kandidatët Agron Shehaj, ja fjala e tij për median

I fundit në rradhë nga kandidatët për kreun e Partisë Demokratike që votuan sot ishte Agron Shehaj. Në fjalën e tij pas hedhjes së...

Izrael/ Betohet sot qeveria e re, Netanyahu ‘zbret’ pas 12 vitesh nga pushteti

Në Izrael pritet të betohet sot një qeveri të re e cila do ta dërgojë Kryeministrin Benjamin Netanyahu në opozitë pas një 12 vjeçari...

Rritja e vdekshmërisë foshnjore, ogur zi

Blerina Hoxha/ Monitor Përpjekjet e tre dekadave në uljen e vdekshmërisë foshnjore u përmbysën vitet fundit, kur numri fataliteteve nën 1 vjeç arriti në vitin...

Vdekja e 44 vjeçarit në Velipojë, dhjetra pushues nga Kosova në protestë

Mungesa e mjekëve dhe e vrojtuesve në plazhe ka nxjerrë në protestë dhjetra pushues nga Kosova. Protesta ka ardhur 24 orë pasi në plazhin...