E martë, 26 Janar, 2021
4 C
Tirana

Rama viziton efektivin e plagosur në sy: Kam shpresë për kurim në Turqi

Kryeministri Edi Rama ka vizituar sot në spital efektivin e policisë, Fadil Allaraj, i cili u plagos në protestën e parë për vdekjen e 25-vjeçarit Klodian Rasha.

I shoqëruar nga drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu dhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, Rama tha se po bëhen përpjekje që efektivi të niset drejt Turqisë për kurim të specializuar.

“Arritëm të mbajmë syrin. Ka dëmtim në kornea-n e syrit, në fillim ishte shumë i dëmtuar. Arritëm në 80% të mbajmë syrin”, tha një prej mjekeve që ndjek efektivin.

Shpresa e efektivit është që të dërgohet në Turqi, për një mjekim të specializuar.

“Kjo është frika, kisha frikë se s’do shifsha më fare. Shpresa e vetme është që të lëviz në Turqi, këtu doktorat kanë bërë maksimumin”, tha efektivi i policisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...

Kryemadhi euforike: LSI e vetmja parti në rritje

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka rrëfyer për rrugëtimin e partisë së saj dhe ku ndryshon ajo këto zgjedhje nga zgjedhjet e tjera. Kryemadhi konstaton...

“Shko te nëna jote”/ Lukaku tërbohet nga provokimet e Ibrahimoviç (Video)

Derbi mes Interit dhe Milani ka regjistruar përveç golit të Ibrahimoviçit dhe përplasjen e ashpër verbale mes yllit suedez dhe sulmuesit të Interit, Romelu...