E martë, 19 Janar, 2021
-6 C
Tirana

Rama, vizitë ngushëllimi në familjen Rasha

Kryeministri Edi Rama ka shkuar për vizitë në shtëpinë e Klodian Rashës, të riut që u vra nga policia. Rama ishte i shoqëruar nga ministrja Elisa Spiropali, dhe u prit nga babai i Klodian Rashës si edhe një i afërm tjetër.

Kreu i qeverisë lajmëroi më herët se sot në orën 18:00 do të ketë edhe një deklaratë për mediat, lidhur me rastin. Dy ditë më parë, pak pas mesnate, efektivi Nevaldo Hajdaraj qëlloi dy herë me armën e shërbimit të riun, pasi nuk pranoi të ndalonte kur i bëri thirrje.

SHCBA e akuzon atë për vrasje në rrethanat e tejkalimit të mbrojtjes së nevojshme, ndërsa Rasha u qëllua në kokë dhe në shpinë. Vrasja e të riut ka shkaktuar zemëratë, e madje u organizua një protestë e cila përfundoi me persona të lënduar dhe me dëme materiale.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...