E hënë, 29 Nëntor, 2021
10.5 C
Tirana

Rama vizitë në zonën e “nxehtë” të luftës në Ukrainë

Kryeministri Edi Rama në cilësinë e kryetarit të OSBE-së ka vazhduar vizitat e tij në Ukrainë.

Së fundmi ka vizituar pikën e Kontrollit “Stanica Luganska”, aty ku ndahet zona e konfliktit.

Dy ushtarakë ukrainas i kanë shpjeguar si funksionon kontrolli në këtë pikë kufitare.

Kreu i qeverisë shqiptare shoqërohej edhe nga një personel i gjerë ushtarakësh e civilësh, siç mund ta shikoni edhe në videon e publikuar në Facebook nga vetë Rama.

Zona e Kharkivit është ndër zonat më të “nxehta” në Evropë për shkak të konfliktit të shtetit ukrainas me Rusinë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...