E diel, 20 Qershor, 2021
23.5 C
Tirana

Rama u thotë ‘kazan’, zyrtari i lartë amerikan u ‘tërheq veshin’ gazetarëve

Ditën e dytë të vizitës në Tiranë, zëvendës ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Matthew Palmer, e ka nisur me një bashkëbisedim me gazetarët.

Zyrtari i lartë amerikan bën lëvizjen e radhës, ‘fundoset’ Basha e Kryemadhi

Pas mesazhit të qartë artikuluar kundrejt opozitës, ai nuk ka nguruar të ngacmojë gazetarët. “Bëhuni agresivë dhe të jeni vitalë për funksionimin e demokracisë”, është shprehur zyrtari i lartë i DASH, në takimin me përfaqësuesit e medias.

Gazetarët shpesh sulmohen nga Edi Rama, duke i cilësuar ata si ‘kazanë’. Nuk kanë qenë të paktat rastet kur Partia Demokratike ka lëshuar një lum akuzash ndaj kryeministrit Rama, se ai po përndjek punonjësit, gazetarët dhe përfaqësuesit e medias.

PD e cilëson këtë një sulm të drejtpërdrejtë të Ramës ndaj medias së lirë, dhunim barbar të standardit demokratik, hakmarrje primitive.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Tragjike/ Lushnje, 17-vjeçarja humb jetën pasi ra nga pema

Një 17-vjeçare nga Lushnja humbi jetën pasi u rrëzua nga pema Raportohet se kanë qenë familjarët që e kanë dërguar me shpejtësi drejt spitalit të...

Euro 2020/ Mbyllet grupi A, Italia dhe Uellsi kalojnë, italianët me rekord

Itali-Uells 1-0 Italia barazoi rekordin e vet të të gjitha kohërave me 30 ndeshje si e pamposhtur pas një fitoreje 1-0 kundër Uellsit në Stadiumin...

Profil/ Ngolo Kante, 5 detaje domethënëse mbi “motorrin” e Francës

I vogli Kante Historia e Kantésë është e ngjashme me atë të shumë emigrantëve nga Afrika. Lindur në periferi të Parisit, nga një familje shumë...

Infektimet/ Shqipëria me vetëm dy raste të reja në 24 orët e fundit, 0 vdekje

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19 dhe të mos...

Formula 1/ “Holandezi fluturues’ mund Hamiltonin në xhiron e parafundit

Max Verstappen rriti diferencën e pikëve nga vendi i dytë në kampionat pasi parakaloi pikërisht atë, të dytin, Lewis Hamilton në një duel tjetër...