E martë, 19 Janar, 2021
-6 C
Tirana

Rama tregon pamjet nga qendra e vaksinimit (VIDEO)

Në një takim me mjekët dhe infermierët e Spitalit Infektiv, pak para Vitit të Ri, kryeministri Edi Rama tha se ambientet e stadiumit të Air Albania do jenë qendrat e vaksinimit kundër Covid-19.

Ditën e sotme, në faqen e tij në rrjetin social Facebook, kreu i qeverisë ka shpërndarë një video ku shfaqen pamjet e vendit të quajtur “salla e buzëqeshjes”, ku do të kryhet vaksinimi i cili do të nisë fillimisht me personelin mjekësor.

Statusi

“MIRËMËNGJES

nga qendra e parë e fushatës #shqipëriabuzëqesh, aty ku nis së shpejti vaksinimi anti-Covid19 dhe rinis një Shqipëri me më shumë besim tek e ardhmja e tek fuqia e saj për t’u përballur e për të fituar çdo sfidë”, shkruan kreu i qeverisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...