E martë, 25 Janar, 2022
-4.5 C
Tirana

Rama tregon foto nga rindërtimi: Qentë le të lehin, karvani do ecë shpejt përpara

Kryeministri Edi Rama, ka postuar në rrjetin social Facebook, foto nga procesi i rindërtimit, në Shijak e Mamurras, ku po vijon ndërtimi i banesave të ndërtuara nga tërmeti.

Rama e shoqëron positmin e tij me fjalët: ”qentë le të lehin, karvani do të ecë çdo ditë shpejt përpara’’.

Një mesazh për opozitën, e cila e ka kritikuar qeverinë për këtë proces.

PD thotë se pjesa më e madhe e perosnave të mbetur të pastrehë po jetojnë ende në çadër, dhe akuzon Ramën se po vjedh fondet e dhëna nga Konferenca e Donatorëve.

SOT NGA SHIJAKU😍Maminas🏡***qentë le të lehin, karvani do të ecë çdo ditë shpejt përpara🐕‍🦺

Publiée par Edi Rama sur Jeudi 1 octobre 2020

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...