E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Rama thirrje grave të Beratit: Kapini burrat prej xhakete, mos të dalin xhiro kot në Tiranë

Kreu i qeverisë, Edi Rama zhvilloi një takim me banorët e qytetit të Beratit, në kuadër të turit “Bashkia që Duam”, ku ka ironizuar burrat demokratë për të cilët u shpreh se nuk i ke për asnjë punë.

Ndërkohë, gjatë fjalës së mbajtur u bëri thirrje grave që t’i ndalojnë burrat e tyre që të shkojnë nesër në protestën e opozitës.

“I bëj thirrje grave të Beratit t’i kapin burrat prej xhakete dhe mos i lënë të ikin në Tiranë. Se thonë ‘hajde të dalim të shohin çfarë do bëhet nga Tirana’. Asgjë s’do bëhet në Tiranë. Burrat socialist edhe i bëjnë ndonjë punë grave, kurse burrat demokrat nuk i bëjnë ata”, tha Rama.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...