E premte, 15 Janar, 2021
3 C
Tirana

“Rama tha se do shtyhen, Bashkia na solli zarfin”, Shoqata e Transportit kërkon faljen e taksave

Kryetari i Shoqatës së Transportit Kombëtar Interurban, Kujtim Mema, në një deklaratë për mediat ka kërkuar që të falen taksat e Bashkisë për këtë kategori, sepse prej 5 muajsh ata janë në vështirësi prej pandemisë.

Mema u shpreh se kryeministri Rama u premtoi se taksa do ju shtyhej, por sipas tij, Bashkia u ka dërguar zarfin për të vjelur taksën. Ai i ka kërkuar Këshillit Bashkiak që të ulen dhe të rishikojnë situatën.

“Na është premtuar se do na falet taksa e Bashkisë. Ne kemi 5 muaj pa punë dhe nuk kemi para në familjet tona dhe jo më të paguajmë këtë taksë të Bashkisë.

Rama ka thënë që taksat do të shtyhen deri në dhjetor, ndërkohë që Bashkia na i solli zarfin. I kërkoj Këshillit Bashkiak të ulën dhe të rishikojnë situatën tonë dhe të na ndihmojnë.

Premtimet janë të mëdha për ta ndihmuar sektorin tonë. Jemi duke pritur, por ka gjëra që nuk mund ti presim, siç është informaliteti“, është shprehur ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dëshmi rrëqethëse: Lashë mbi 4 mijë euro në Sanatorium, babain e lanë pa bukë

Një ditë më parë emisioni “Stop” transmetoi dëshminë e vajzës së të ndjerës që ndërroi jetë nga Covid-19 në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Ajo tregoi...

”Boshatiset” stoli i PSG, trajneri Poçetino infektohet me Covid-19

Trajneri i ri i Paris SG, argjentinasi Mauricio Poçetino, ka rezultuar i infektuar me Covid-19. Lajmi bëhet i ditur nga vetë klubi kryeqytetas, në prag...

Spiropali: Që nga 2013 janë regjistruar 235 mijë vende pune më shumë

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është shprehur se që nga viti 2013 në vendin tonë janë regjistruar 235 mijë vende...

SHBA vijon tërheqjen e trupave nga Afganistani, kanë mbetur vetëm 2.500

Ushtria amerikane ka ulur nivelin e trupave në Afganistan në 2.500. Ky është niveli më i ulët i pranisë amerikane në gati dy dekada,...

Aksidenti me 4 viktima/ Momenti i parakalimit të gabuar të ‘Citroen-it’ (Video)

Publikohet video e aksidentit që i mori jetën 4 shtetasve nga Kosova në Rrugën e Kombit, mbrëmjen e djeshme (14 janar). Në videon e publikuar...