E premte, 22 Janar, 2021
11 C
Tirana

Rama: Të miturit në protestë, shfaqje e denjë për organizata terroriste

Kryeministri Edi Rama, e quan një shfaqje e denjë për organizata terroriste dhe ekstremiste, praninë e të miturve në protestat e fundit në kryeqytet pas vrasjes së të riut Klodian Rasha.

Gjatë prezantimit të ministrit të ri të Brendshëm, Bledi Çuçi, kreu i qeverisë u shpreh se tha se e drejta e protestës nuk diskutohet në demorkaci.

Megjithatë, Rama tha se as qeveria më e mirë në botë nuk është e pagabueshme.

Edi Rama: ”Do të bëjmë që kurrë më të mos përsëritet një shfaqje e tillë ekstreme ku fëmijët janë mish për tip për organizata terroriste dhe ekstremiste, organizata me synime ekstreme që nuk ndalen në përdorimin e mjeteve ekstreme. Pse protestojnë njerëzit në demokraci? Sepse demokracia nuk është sistem i përsosur, por më i keqi po të llogarisim sistemet e tjera. Padrejtësitë janë të pashmangshme dhe në demokraci prandaj dhe protestat janë të pashmangshme. Por ndryshe nga demokracitë protestat janë dhe të dobishme. Qeveria dhe më e mira në botë nuk është e pagabueshme dhe as nuk zgjidh dot të gjitha problemet e një vendi apo shoqërie. Edhe qeveria jonë është larg të qënit e pagabueshme.’’

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Aksident në Pukë, humb jetën një person

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen është regjistruar mbrëmjen e sotme në fshatin Dedaj të Pukës. Lajmi do të përditësohet  

Ish-komandanti i ushtrisë boshnjake dënohet për krime lufte

Gjykata e Sarajevës e ka dënuar me 10 vjet burgim një ish-komandant të ushtrisë boshnjake, pasi erdhi në përfundimin se ai ka dështuar të...

Përgjimet/ Mafia Italiane mësyn në Tiranë, biseda për pallate dhe tendera

Antimafia e Katanzaros në Itali, ka goditur tri ditë më parë një grup mafioz, ndërsa përgjimet telefonike të personave në hetim kanë zbardhur ryshfetet...

Video/ Klopin nuk e mbajnë nervat, përplaset me trajnerin kundërshtar

Në sfidën e djeshme të Premier Ligës ku Liverpuli u mund në “Anfield” me rezultatin minimal 0-1 ndaj Bërnlit, në pushimin e këtij takimi...

Qysh sot, çdo ditë të jetë 21 Janar

Nga: Frrok Çupi Për gjithë planetin sot është data 22, por për ne shqiptarët duhet të jetë, si dje- 21 Janar. Edhe nesër, e pasnesër,...