E enjte, 17 Qershor, 2021
23.5 C
Tirana

Rama takon Erdogan në Turqi, ja çfarë pritet të diskutohet

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim ditën e sotme me presidentin e Turqisë, Recep Tayyp Erdogan.

Kreu i qeverisë ndodhet në Turqi për konferencën e donatorëve, për tërmetin tragjik të 26 nëntorit. Bëhet me dije se ky do jetë edhe fokusi i bisedave mes dy zyrtarëve, në lidhje me ndihmën që Turqia do të japë për vendin tonë.

Kujtojmë se Erdogan ka deklaruar më parë se shteti turk do të bëjë të mundur ndërtimin e 500 shtëpive në Shqipëri.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

VIDEO/”I bëj thirrje Ramës të na ndihmojë”, dikur kur vrasësi me pagesë ankohej

Enver Diva është një nga të arrestuarit për ekzekutimin e dy vëllezërve Besmir dhe Viktor Haxhia, por nuk kreu vrasjen pasi u infektua me...

Një vit hetime/12 të arrestuar, 6 në kërkim për shpërndarje droge në Tiranë

12 persona janë arrestuar dhe 6 janë shpallur në kërkim, pasi kanë qenë të përfshirë në veprimtarinë kriminale të shpërndarjes së lëndëve narkotike. Pas...

Arrestohen dy vrasësit me pagesë për ekzekutimin e vëllezërve Haxhia

Dy persona janë vënë në pranga për vrasjen e vëllezërve Besmir dhe Viktor Haxhia, ngjarje kjo e ndodhur në 27 prill të 2020 në...

Zhvillimet në rajon në 24 orët e fundit

Çfarë ka ndodhur në rajon në 24 orët e fundit, njihuni me zhvillimet kryesore 1- Kosnett: Kosova e ka detyrim të formojë Asociacionin 2- Vuçiç: Nuk...

Çfarë ka ndodhur në botë në 24 orët e fundit

“Tirana Today” po ju sjell titujt kryesorë të lajmeve në 24 orët e fundit 1- “Tullumbacet e zjarrit”, armët e reja të konfliktit Izrael-Palestinë 2- Putin...