E enjte, 27 Janar, 2022
5.5 C
Tirana

Rama: Tahiri nuk është skuth, nuk mban përgjegjësi për babain e tij

Kryeministri Rama është pyetur në emisionin “Zonë e Lirë” për çështjen e bombës së vendosur te farmacia e babit të Tahirit.

Sipas kryeministrit, ai i ka ofruar mbështetjen e tij Tahirit, ndërsa tha se ky i fundit nuk i ka kërkuar asgjë.

I pyetur nëse e ka peshuar problemin e të atit të Tahirit kur e bëri atë ministër të Brendshëm, kryeministri tha se nuk e ka bërë një gjë të tillë pasi nuk mundet të mbajë përgjegjësi i biri burrë për të atin dhe as anasjelltas.

-A e peshuat problemin e të atit të Tahirit kur e bëtë ministër?

-Populli thotë çdo berr varet nga këmbët e veta. Nuk bën vaki që babai të mbajë përgjegjësi për djalin burrë ose anasjelltas. Edhe sikur të ishte dënuar i ati, s’do ndryshoja qëndrim për Tahirin

Saimiri ishte një nga halat më të mprehta të Saliut. Vlerësimi im është për personin konkret dhe jo për çfarë bën babai, apo vëllai.

Kush mund të thotë se është skuth, nuk e njeh.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reshje dhe borë, si do të ndryshojnë temperaturat nesër

Vendi ynë për ditën e premte pritet të jetë nën ndikim të masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti do të nisë me kthjellime dhe...

Tr*toli në banesën e Dukës, avokati i autorit të dyshuar nxjerr faktet

34-vjeçari Arlen Hasanaj nuk e ka pranuar akuzën se ka vendosur tritolin në portën e Armand Dukës. Avokati i tij provon përmes pamjeve filmike,...

Retorika antishtet si promovim i vetëgjyqësisë dhe pandëshkueshmërisë

Nga: Preç Zogaj Tek ishte ngulur në oborrin e PD-së në datën tetë janar, Sali Berisha ka parë t’i kalojnë përanash dhe para syve sulmet...

Sot Dinamo-Partizani në “Air Albania”, rrugët që do të bllokohen

Sot pritet me mjaft emocion ndeshja Dinamo-Partizani, që do zhvillohet në orën 16:45 në stadiumin “Air Albania”. Policia e Tiranës ka marrë një plan...

PD depoziton kallëzim penal në SPAK kundër Veliajt

Partia Demokratike ka dorëzuar sot në SPAK një kallëzim ndaj kryetarit të Bashkisë Tiranë Erion Veliaj, dhe zyrtarë të tjerë të Bashkisë Tiranë, për...